Warsztaty techniczne: DUnitX - automatyczne testowanie

Zapraszamy do udziału w warsztatach DUnitX - automatyczne testowanie

Podczas warsztatów zaprezentujemy jak można korzystać z testowania automatycznego przy pomocy biblioteki DUnitX oraz jakie można osiągnąć korzyści z zastosowania takiego podejścia.

Przedstawimy czym są testy jednostkowe, jak tworzyć nowe testy, utrzymywać istniejące oraz w jaki sposób uruchamiać zestawy testowe z poziomu linii poleceń oraz przy pomocy rewelacyjnego rozszerzenia jakim jest TestInsight. Poznacie Państwo także jak w praktyce wygląda metodyka TDD (ang. test driven-development), czyli kodowanie sterowane testami.

Zaprezentujemy testowanie obiektów połączonych z bazą danych, w szczególności zbiorów danych (bazujących na klasie TDataSet). Prowadzący wprowadzi również pojęcia, separacji warstw, zaślepiania zależności oraz ich wstrzykiwania.

 

DATA GODZINA MIASTO MIEJSCE
25 maja 2017 10:00 - 14:15 Wrocław Silver Conference Center
26 maja 2017 10:00 - 14:15 Kraków Novotel Kraków City West
30 maja 2017 10:00 - 14:15 Warszawa Centrum konferencyjne Golden Floor Tower
8 czerwca 2017 10:00 - 14:15 Gdańsk Novotel Gdańsk Centrum
9 czerwca 2017 10:00 - 14:15 Poznań Novotel Poznań Malta

 

DUnitX jest biblioteką o otwartym kodzie (OpenSource) służącą do automatycznego tworzenia i uruchamiania testów. Najczęściej stosuje się ją do testów jednostkowych, ale może też mieć szersze zastosowanie, np. w przypadku testów integracyjnych, testów funkcjonalnych API i innych. DUnitX jest nowoczesną biblioteką korzystającą z metod anonimowych, typów generycznych oraz atrybutów.

Wymagania

Warsztaty będą miały charakter praktyczny, czyli uczestnicy będą wykonywać ćwiczenia na bazie prezentowanych przykładów.

Do pełnego uczestnictwa w warsztatach wymagane jest zabranie swojego laptopa z zainstalowaną pełną (komercyjną) wersją Delphi XE4 - XE8, 10 (Seattle, Berlin, Tokyo). Wersja Starter nie będzie umożliwiała na wykonanie wszystkich ćwiczeń.

Rejestracja

Osoby zainteresowane udziałem w warsztatach proszone są o wypełnienie formularza rejestracyjnego.
Uwaga - ze względu na ograniczoną liczbę dostępnych miejsc - z jednej firmy może zgłosić się tylko jedna osoba. Zgłoszenie chęci udziału zostanie przesłane do BSC Polska - o tym czy zostało zaakceptowane poinformujemy Państwa pocztą elektroniczną w ciągu najbliższych dni po zarejestrowaniu.

Trener:

Formularz zgłoszeniowy

Inne informacje: