ďťż

Nowoczesne programowanie w Delphi
II edycja warsztatów technicznych

Zapraszamy Państwa na drugą edycję warsztatów. Dwa pierwsze warsztaty (wrzesień 2018) pozwoliły nam zdobyć cenne doświadczenie, dzięki któremu możemy bardziej kompleksowo zaprezentować materiał warsztatowy przy jednoczesnym wyeliminowaniu bądź skróceniu niektórych jego czasochłonnych elementów.

Czy pamiętacie jak 20 lat temu po raz pierwszy zobaczyliście demo Delphi? Dla większości najbardziej szokujący był niesamowity wzorzec: TDataSet + TDataSource + TDBGrid. Zaskakująca była prostota tego układu, a przy tym jego szerokie możliwości oraz to, że pracował z dowolną bazą danych. Gdy odkryliście możliwości jakie dają zdarzenia tych komponentów to zapewne byliście pewni, że oglądacie przełomowe narzędzie. Faktycznie tak było z Delphi. Dwadzieścia lat w informatyce to wieczność, ale mimo to wzorzec wprowadzony w Delphi 1 przetrwał do dzisiaj i jest nadal niesamowicie skuteczny (w pewnych zastosowaniach).

W ciągu ostatnich dwóch dekad narzędzia programistyczne bardzo się zmieniły, zmieniło się także podejście zespołów IT do tworzenia oprogramowania. Język Delphi uległ także bardzo dużym zmianom na przestrzeni ostatnich lat i choć udostępnia obecnie zupełnie nowe możliwości to większość programistów nie korzysta z nowej funkcjonalności, a ich styl pracy nie zmienił się od lat. Aby nie zostać w tyle za innymi i sprostać oczekiwaniom klientów, konieczne jest zarówno unowocześnienie tworzonego kodu, jak też wprowadzenie pewnych zmian do warsztatu pracy oraz organizacji działania zespołu.

BSC Polska zaprasza programistów Delphi na darmowe warsztaty, podczas których pokażemy jak w praktyce używać nowe możliwości języka Delphi oraz jak zorganizować pracę zespołu, wprowadzając: przeglądy kodu źródłowego, automatyczne testy, lokalne i wspólne repozytorium kodu, jak rejestrować drobne zmiany, pracować w parach oraz dzielić duże bloki kodu na mniejsze. To wszystko zobaczycie w praktyce w czasie prezentacji - to jednak nie wszystko, równocześnie będziemy starali się zadbać by efektem naszej pracy był czysty i solidny kod źródłowy.

 

DATA GODZINA MIASTO MIEJSCE
4 grudnia 2018         10:00 - 14:00                 Wrocław                  ibis Styles Wrocław Centrum        
5 grudnia 2018         10:00 - 14:00                 Poznań                 Novotel Poznań Malta        

Dlaczego warto przyjść na warsztaty?

  • Aby nie stać się "dinozaurem" informatyki. Możesz zacząć pracować nowocześniej w Delphi tak jak Twoi koledzy programujący w Ruby, JavaScript, Go i wielu innych językach.
  • Aby wykorzystać nowe możliwości języka Delphi. Warsztaty mają zmienić Twoje spojrzenie na to jak powinno się, a jak nie powinno programować w środowisku Delphi.
  • Aby nabrać odwagi do wprowadzania zmian w Twojej firmie. Nie będziesz pierwszy na tej drodze. Ci którzy już spróbowali za nic nie chcą wracać do spaghetti kodu pisanego w zdarzeniach ;-)

Przygotowania do warsztatu

Uczestnik warsztatu musi być legalnym użytkownikiem Delphi

Uczestnik warsztatów może wybrać jeden z dwóch trybów pracy (jedną z ról): obserwator lub aktywny programista. Uczestniczenie w warsztatach w każdej z obu ról ma sens. Jednak zachęcamy do aktywnego uczestnictwa, choć wymaga to więcej pracy.:

  1. Obserwator będzie mógł w spokoju śledzić pracę trenera, dzięki temu nie przeoczy żadnych ważnych treści.
     
  2. Aktywny programista będzie mógł w praktyce wypróbować nowe umiejętności, jednak musi przygotować swoje stanowisko pracy i zabrać na warsztaty przygotowany laptop (nie gwarantujemy możliwości wsparcia każdego uczestnika przez trenera, to nie jest szkolenie). Przygotowania do warsztatu są opisane w warsztatowym repozytorium na GitHub

Rejestracja

Osoby zainteresowane udziałem w warsztatach proszone są o wypełnienie formularza rejestracyjnego

Uwaga - ze względu na ograniczoną liczbę dostępnych miejsc - z jednej firmy w warsztatach może wziąć udział tylko jedna osoba. BSC Polska nie gwarantuje dostępności wolnych miejsc dla wszystkich zainteresowanych. O tym czy przesłane do nas zgłoszenie rejestracyjne zostało zaakceptowane poinformujemy Was pocztą elektroniczną w ciągu kliku dni po dokonaniu rejestracji.

Trener:

Rejestracja na warsztaty

Inne informacje:

ďťż