Nowoczesne programowanie w C++Builder - warsztaty techniczne

Zapraszamy programistów C++ na darmowe warsztaty, podczas których pokażemy jak w praktyce wykorzystać nowe możliwości języka oraz jak migrować projekty VCL rozwijane w klasycznym kompilatorze (zgodnym z C++98). Pokażemy jak pisać nowoczesny, czytelny, łatwy w utrzymaniu, przenośny i wydajny kod C++ współpracujący z komponentami VCL.

Czy pamiętacie jak przed laty po raz pierwszy zobaczyliście demo Delphi / C++Builder-a? Dla nas najbardziej szokujący był niesamowity wzorzec: TDataSet + TDataSource + TDBGrid. Zaskakująca była prostota tego układu, a przy tym jego szerokie możliwości oraz to, że pracował z dowolną bazą danych. Gdy odkryliście możliwości jakie daje błyskawiczne prototypowanie i programowanie zdarzeniowe to zapewne byliście pewni, że oglądacie przełomowe narzędzie. Faktycznie tak było, jednak 20 lat w informatyce to wieczność.

W ciągu ostatnich 10 lat język C++ uległ ogromnym zmianom. Środowisko C++Builder i kompilator C++ skutecznie podążają za tymi zmianami. Dzięki oparciu się Embarcadero o architekturę LLVM i kompilator Clag programiści otrzymują nowoczesny i wydajny kompilator. W aktualnej wersji C++Builder 10.3 producent wprowadził pełną zgodność ze standardem C++17.

Główne tematy warsztatu:

 • Tworzenie wspólnego i reużywalnego kodu
 • Wykorzystanie struktur i algorytmów biblioteki STD
 • Refaktoryzacja kodu
 • Praca zespołowa
 • Przeglądy kodu źródłowego
 • Nowe możliwości języka C++17
 • Tworzenie autonomicznego kodu
 • Tworzenie kodu współbieżnego (wielowątkowego)

 

DATA GODZINA MIASTO MIEJSCE
7 marca 2019 10:00 - 14:00 Warszawa Golden Floor Tower

Dlaczego warto przyjść na warsztaty?

 • Aby nie stać się "dinozaurem" informatyki.
 • Możesz zacząć pracować wydajniej i nowocześniej oraz mieć więcej zadowolenia ze swojej codziennej pracy.
 • Możesz już dzisiaj wykorzystać możliwości języka C++17.
 • Możesz być równie nowoczesny jak Twoi koledzy programujący w Ruby, JavaScript, Go i innych równie modnych językach.
Warsztaty mają zmienić Twoje spojrzenie na to jak powinno się, a jak nie powinno programować w środowisku C++Builder. To nowe spojrzenie pozwoli Ci nabrać odwagi do wprowadzania zmian w firmie, w której pracujesz i w projektach, które rozwijasz. Nie będziesz pierwszy na tej drodze. Ci którzy już spróbowali za nic nie chcą wracać do spaghetti kodu pisanego w OnClick-ach.

Przygotowania do warsztatu

Uczestnik warsztatów może brać udział w zajęciach jako obserwator lub aktywny programista. Uczestniczenie w warsztatach w każdej z obu ról ma sens, ze swojej strony zachęcamy jednak do aktywnego uczestnictwa.

Obserwator będzie mógł w spokoju śledzić pracę trenera, dzięki temu nie przeoczy żadnych ważnych treści. Aktywny programista będzie mógł w praktyce wypróbować nowe umiejętności, jednak musi przygotować swoje stanowisko pracy i zabrać na warsztaty laptop z z zainstalowanym środowiskiem w wersji 10.3 Rio. Konieczny będzie także dostęp do konta GitHub. Więcej informacji o przygotowaniach prześlemy zarejestrowanym na warsztaty uczestnikom.

Rejestracja

Osoby zainteresowane udziałem w warsztatach proszone są o wypełnienie formularza rejestracyjnego

Uwaga - ze względu na ograniczoną liczbę dostępnych miejsc - z jednej firmy w warsztatach może wziąć udział tylko jedna osoba. BSC Polska nie gwarantuje dostępności wolnych miejsc dla wszystkich zainteresowanych. O tym czy przesłane do nas zgłoszenie rejestracyjne zostało zaakceptowane poinformujemy Was pocztą elektroniczną w ciągu kliku dni po dokonaniu rejestracji.

Trener:

Rejestracja na warsztaty

Inne informacje: