Pełny cennik narzędzi RAD
WAŻNE INFORMACJE
Cennik - narzędzia w wersjach Starter

Formularz zamówienia [dokument RTF] [spakowany ZIP]

Wszystkie kwoty - ceny netto w Euro.

Licencję produktów Starter określamy jako "indie" lub licencję niezależnego programisty (independent developer style license). Licencja tego typu pozwala na korzystanie z produktu do celów hobbystycznych, ale jednocześnie nakłada ograniczenia na komercyjne wykorzystanie narzędzia. Licencja została skonstruowana tak aby zaoferować rozwiązanie dla hobbystów, studentów i niezależnych programistów rozpoczynających tworzenie i dystrybuowanie własnych aplikacji, w tym także na zasadach komercyjnych, a którzy nie dysponują wystarczającym kapitałem aby zainwestować go w pełne wersje komercyjnych narzędzi programistycznych.

Więcej informacji o Delphi Starter Edition oraz C++Builder Starter Edition

Z wersji Starter można kupić Upgrade do pełnych wersji Professional, Enterprise oraz Architect. Szczegóły w biurze BSC Polska.

Produkt Licencja Dostawa SKU Cena         Subskrypcja
C++Builder 10.2 Tokyo Starter - cena zawiera usluge Subskrypcji na 1 rok          
New User. Named ESD CPC203MLENWB0 € 324  
Upgrade from any Delphi or Turbo Delphi product or any other Windows IDE. Named ESD CPC203MUENWB0 € 265  
Media Kit None DVD APX000ELMXM88 € 40  
Delphi 10.2 Tokyo Starter - cena zawiera usluge Subskrypcji na 1 rok          
New User. Named ESD HDC203MLENWB0 € 324  
Upgrade from any Delphi or Turbo Delphi product or any other Windows IDE. Named ESD HDC203MUENWB0 € 265  
Media Kit None DVD APX000ELMXM88 € 40  
Delphi 10.1 Berlin Starter - cena zawiera usluge Subskrypcji na 1 rok          
New User. Named ESD HDC202MLENWB0 € 324  
Upgrade from any Delphi or Turbo Delphi product or any other Windows IDE. Named ESD HDC202MUENWB0 € 265  
Media Kit None DVD APX000ELMXM87 € 40  
C++Builder 10.1 Berlin Starter - cena zawiera usluge Subskrypcji na 1 rok          
New User. Named ESD CPC202MLENWB0 € 324  
Upgrade from any Delphi or Turbo Delphi product or any other Windows IDE. Named ESD CPC202MUENWB0 € 265  
Media Kit None DVD APX000ELMXM86 € 40  
Delphi 10 Seattle Starter          
New User Named ESD HDC201MLENWB0 € 250  
Upgrade from any Delphi or Turbo Delphi product or any other Windows IDE Named ESD HDC201MUENWB0 € 190  
Media Kit None DVD APX000ELMXM86 € 40  
C++Builder 10 Seattle Starter          
New User Named ESD CPC201MLENWB0 € 250  
Upgrade from any C++Builder or Turbo C++ product or any other Windows IDE. Named ESD CPC201MUENWB0 € 190  
Media Kit None DVD APX000ELMXM86 € 40  
Delphi XE8 Starter          
New User Named ESD HDCX08MLENWB0 € 250  
Upgrade from any Delphi or Turbo Delphi product or any other Windows IDE Named ESD HDCX08MUENWB0 € 190  
Media Kit None DVD APX000ELMXM85 € 40  
C++Builder XE8 Starter          
New User Named ESD CPCX08MLENWB0 € 250  
Upgrade from any C++Builder or Turbo C++ product or any other Windows IDE. Named ESD CPCX08MUENWB0 € 190  
Media Kit None DVD APX000ELMXM85 € 40  
         

 


Rodzaje licencji

 • Named - licencja typu named jest imienną licencją przeznaczoną dla jednego, określonego użytkownika. Przy pierwszym uruchomieniu Produkt wymaga rejestracji użytkownika i firmy w bazie Embarcadero, a po każdej reinstalacji wymaga jest aktywacja na tego samego użytkownika. Rejestracja i aktywacja może być przeprowadzona w trybie on-line (wymaga dostępu do sieci Internet) lub off-line w przypadku braku dostępu do sieci Internet na stanowisku roboczym. Zgodnie z warunkami licencji tylko wskazany podczas rejestracji użytkownik może korzystać z produktu. Zmiana zarejestrowanego użytkownika produktu w ramach tej samej firmy jest możliwa po przednim kontakcie z firmą Embarcadero. Natomiast przekazanie produktu innej firmie nie jest dopuszczane.
   
 • Network Named User - Licencja wykorzystująca Embarcadero License Center (ELC) do centralnego zarządzania i dystrybucji licencji wewnątrz firmowej sieci. Licencja jest przypisana do użytkownika, nie do komputera. Użytkownicy mogą korzystać z niej z wielu komputerów.
   
 • Concurrent - licencja typu concurrent umożliwia zainstalowanie Produktu na dowolnej liczbie komputerów do których może mieć dostęp wielu użytkowników. Ograniczona jest liczba równocześnie wykorzystywanych Produktów. Posiada liczba licencji typu concurrent jest równa maksymalnej liczbie jednocześnie uruchomionych stanowisk z Produktem. Wymagane jest połączenie stanowisk roboczych z serwerem licencyjnym ELC. Licencja typu concurrent nie zawiera nośnika z oprogramowaniem - należy oddzielnie dokupić nośnik z nagrana wersja instalacyjna oprogramowania w cenie Euro 35 netto (Media Kit). Ten sam nośnik może być wykorzystany do wielokrotnej instalacji.

Pakiety New User i Upgrade

 • New User - Cena Produktu dla nowego użytkownika, który nie posiada wcześniejszej wersji narzędzi firmy Embaracadero lub którego nie obowiązuje zakup w obniżonej cenie.
   
 • Upgrade - Cena Produktu dla użytkownika starszej wersji Produktu. Aktualizacja produktu i zakup wersji Upgrade wymaga udokumentowania posiadania odpowiednie wersji Produktu - preferowaną metodą jest przesłanie kopii dokumentu zakupu. W celu sprawdzenia możliwości aktualizacji Produktu proszę przejść do strony z warunkami aktualizacji.

Pozostałe pojęcia

 • ESD - Electronic Software Distribution - elektroniczna dystrybucja oprogramowania. Produkt dostarczany jest elektronicznie, zazwyczaj za pomocą poczty elektronicznej. Nie obejmuje fizycznego nośnika - tzw. Media Kit (zobacz poniżej). Drogą elektroniczną dostarczany jest niewielki program instalacyjny, który po uruchomieniu pobiera najbardziej aktualną wersję modułów instalacyjnych Produktu. Szczegóły w biurze BSC Polska.
   
 • ELS - Embarcadero License Server - wersja oprogramowania wymagająca instalacji serwera licencyjnego ELS. Serwer licencyjny umożliwia lokalne zarządzanie licencjami na serwerze klienta.
   
 • SKU - numer identyfikacyjny jednoznacznie określający kupowany składnik (Produkt, wersję, wariant licencyjny, metodę dostarczania, itd.)
   
 • Media Kit - Płyty DVD zawierające pełne wersje instalacyjne narzędzi Embarcadero. Przy zakupie narzędzi Media Kit jest opcjonalny i możliwe jest pobranie obrazu płyty DVD lub odpowiedniego instalatora z sieci Internet. Uwaga! Nie każdy napęd DVD potrafi poprawnie odczytać płyty Media Kit, wymagane jest posiadanie napędu DVD odczytującego płyty dwuwarstwowe (DVD DL - Double Layer). Nośniki Media Kit są wykonane wg. standardu DVD9 - dwuwarstwowe płyty DVD o pojemności 8,5GB.
   
 • Subskrypcja - usługa "Subscription" jest odnawialnym, rocznym programem pozwalającym na bezpłatne otrzymywanie nowych wersji produktu, które zostaną dopiero wprowadzone na rynek w okresie jednego roku od wykupienia usługi oraz korzystanie z pomocy technicznej przez okres jednego roku. Szczegóły na stronie